Izolacje termiczne – Katowice

Specjalizujemy się w wykonaniu izolacji termicznych powłokami ceramicznymi  HPC™ – Izolacja Gorących Rur, HSC™ – Izolacja Powierzchni Zimnych i Gorących oraz Super Therm® – Cermiczna Powłoka Termoizolacyjna (więcej informacji w zakładce „Nowoczesne technologie”). Wśród wielu aplikacji wykonanych przez naszą firmę w przeciągu ostatnich 6 lat były m.in. izolacje termiczne zaworów, rurociągów, pieców hutniczych, warników, dennic cylindrów maszyn papierniczych, wszelkiego rodzaju zbiorników i wielu innych nietypowych urządzeń. Izolacje termiczne Katowice HTH Novotech to gwarancja wysokiej jakości!

Łatwość i prostota instalacji powłok

Przy zastosowaniu naszych ceramicznych powłok termoizolacyjnych kształt urządzenia nie jest dużym utrudnieniem, w związku z tym możemy wykonać izolację termiczną prawie każdego obiektu, co nie zawsze jest możliwe w przypadku tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych.

Tanie izolacje termiczne – Katowice

Jako, że koszt podstawowych narzędzi do aplikacji naszych powłok ceramicznych jest niewysoki (pistolet do natrysku mas szpachlowych – ok. 200zł), dostarczamy również sam materiał, a wielu z naszych klientów wykonuje niektóre aplikacje we własnym zakresie (np. zawory).

Izolacja ceramiczna – skuteczna przeciw wysokim temperaturom

Posiadamy również w swojej ofercie inne usługi. Izolacja ceramiczna z łatwością zapewni bezpieczeństwo przed bardzo wysokimi temperaturami, dlatego najczęściej jest wykorzystywana w miejscach grzewczych, na przykład kotłowniach, czy przy prywatnych piecach, które są używane na okrągło. Jako, że taka izolacja jest najczęściej w formie maty ceramicznej, łatwo za jej pomocą pokryć od razu większe obszary, a w razie potrzeby możną wyciąć na konkretny wymiar.

Pozostałe usługi w zakresie izolacji termicznych

Wykonujemy również izolacje za pomocą płaszczy termoizolacyjnych. W miejscach gdzie ważny jest łatwy dostęp do urządzenia i konieczność wielokrotnego zdejmowania materiału termoizolacyjnego, tego typu izolacja termiczna stanowi najlepsze rozwiązanie. Żeby zapewnić klientowi wysoką jakość i dobre spasowanie płaszczy termoizolacyjnych, oferty opieramy na własnych pomiarach urządzeń lub o szczegółową dokumentację techniczną.